МАЙСТРИ ПОЛІТИЧНОЇ ВИШИВКИ | Друк |  e-mail

Які ж бувають несподіванки! 27 травня 2011 року в програмі "Шустер Live» виступав Віктор Ющенко. Зізнаюся, спочатку слухати його не хотів. Пам’яталося, як нещодавно на 5-му телеканалі він безпорадно вимахував руками і трусив пальцями, так нічого і не сказавши нового. Але дедалі враження змінювалося: наш  третій Президент показав неабиякі знання з історії України, назвав усі поразки нашої національно-визвольної боротьби у ХХ столітті та їхні головні причини, зробив правильні узагальнення і висновки. Навіть слушно заперечив на доволі ввічливий аргумент нардепа від ПР В.Олійника щодо Харківських угод, наголосивши на непорушній пріоритетності безпеки України.

Впадало у вічі те, що найгорластіших критиків з боку ПР, які могли б поставити у незручне становище Віктора Андрійовича, в студії С.Шустера вже не було: вони вчасно перебігли на телеканал «Інтер» до Є.Кисельова. Не було потреби заперечувати промовцеві комусь і з табору націонал-демократів, адже йшлося про цілком очевидні з безпекового погляду речі, та наші демократи не могли не помітити теж очевидного: заради чого плететься сама «канва», щó на ній вишиватимуть і хто тут буде головним антигероєм. Отож Віктор Андрійович  перебував у надзвичайно сприятливих для себе умовах, чим уповні й скористався.

А от ми, прості українці, маємо про що спитати третього Президента України. Скажіть, Вікторе Андрійовичу: коли ви перераховували всі країни з колишнього соціалістичного табору, які успішно захистили свої безпекові інтереси, коли ви ставили їх нам за приклад, – чому не згадали про ту різницю між діями їхніх керівників та українських, у тому числі вас особисто? Адже ви мали з кого брати приклад, починаючи з Томаша Масарика. Отже, незаперечна і ваша вина у наших безпекових негараздах.

За таких комфортних умов студії ви нещадно розкритикували Юлію Тимошенко та її газові контракти, не забувши сказати, що призначили її Прем’єр-міністром тому, що вона була людиною Майдану, тобто мала широку підтримку в народі… Та хто ж, як не ви, Вікторе Андрійовичу, без усіляких серйозних причин звільнив Юлію Тимошенко, незважаючи на ту народну підтримку та її добру роботу, яку самі незадовго до звільнення відзначали? Хто, як не ви, цим звільненням легковажно штовхнув Ю.Тимошенко на особисті перемовини з Кремлем? Уже звільнена, без статусу вищої державної особи, вона намагалась уникнути переслідування з боку російської Генпрокуратури. Відтак, щó б не стояло за тими газовими угодами, зрозуміло одне: якщо там є вина Ю.Тимошенко, то є і ваша, пане Ющенко.

І ще ми просимо вас прокоментувати оновлену 29.05.2011 р. в Цензор.Нет угоду, яку ви уклали з Віктором Януковичем наприкінці 2009 року. В ній серед інших є такі статті:

2. Сторони зобов’язуються уникати у своїй передвиборчій агітації взаємної критики та використати всі наявні можливості для підтримки Януковича В.Ф. у другому турі виборів;

4. Сторони забезпечують висування на посаду Прем’єр-міністра України Ющенка В.А. та позитивне голосування за цю кандидатуру парламентської більшості.

http://censor.net.ua/ru/news/view/108733/yuschenko_i_yanukovich_zaklyuchili_dogovor_o_vzaimodeyistvii_na_nyneshnih_prezidentskih_vyborah_i_posle_nih_dokument_obnovleno

Названу конфіденційну угоду вперше оприлюднив на прес-конференції 25 грудня 2009 Ярослав Козачок – доктор наук, професор, заступник керівника Головної служби з  внутрішньополітичних питань та регіонального розвитку Секретаріату Президента України. Певна річ, він звільнився за власним бажанням.

Сьогодні інтернет-видання знову публікують цю угоду та все довкола неї. Отож, Вікторе Андрійовичу, тут мовчанка уже не вихід: людям треба пояснити власні дії. І бажано, щоб ви промовляли не на зачищеній від опонентів території.

 

Олекса Палійчук.