ДВА ВІКТОРИ І ПУТІН СУПРОТИ ЮЛІЇ | Друк |  e-mail

Розмова двох інтелігентних на вигляд молодиків у Київському метро зацікавила мене, і я запропонував їм дати мені інтерв’ю. Вони погодилися лише тоді, коли я показав їм своє письменницьке посвідчення. Незабаром усі ми опинилися в обраному ними приміщенні. Хлопці явно співчували Юлії Тимошенко і Юрієві Луценку, що сьогодні в Україні доволі масове явище, тому я запитав, на чому ґрунтуються їхні симпатії та переконання.

Сергію, ви сказали фразу: «Два Віктори і Путін проти Юлії». Будь ласка, аргументуйте.

Та вже зрозуміло, мабуть, усім: Віктор-президент не хоче мати потенційного суперника на наступних виборах. Додайте до цього гострі висловлювання Юлії Тимошенко на його адресу, і все стане ще зрозуміліше.

Щодо гострих висловлювань… Чи не вважаєте ви, що Юлія Тимошенко тут перегинає палку? От, скажімо, її недавня поведінка на судовому засіданні. Це ж відвертий виклик й нехтування усталеними нормами. Хіба від цього не втратить Ю.Тимошенко енне число прихильників? Дехто, навпаки, може поспівчувати ще судді.

Не знаю, чи втратить, але візьміть до уваги те, щó їй довелося вже пережити.Її понад 40 разів викликали до слідчого. Її обшукували, мов злочинця, буквально морили цими викликами. Цькували у засобах інформації, і, взагалі, кожний знає, для чого це робиться. То справді було організоване владою судилище, а не суд.

Валерій:

Юлія Володимирівна – людина, і, як мовили давні філософи, ніщо людське їй не чуже. Це її власна емоційна форма протесту в таких умовах.

Іноді ця форма дратувала глядача, скажімо, коли вона перебивала суддю чи прокурора, а захисник навмисне відмовлявся прибрати руку з-перед очей судді. Така примітивна демонстрація виклику не посилить позиції захисту, лише їй зашкодить.

Від того, як будуть поводитися підсудний та її захисник, нічого не зміниться. Навіть не замовне, а наказне рішення суду вже заготовлено. На це рішення працює не тільки нинішня влада, а й екс-президент Віктор Ющенко. Ви ж, мабуть, у курсі, як він знову прислужується своєму тезкові? Його недавні виступи у Києві та Львові більш ніж показові.

Сергію, ви у своїй розмові згадували ще Путіна. Прокоментуєте?

Путін зрадив Юлію Тимошенко. І зробив це досить легко, бо Президент в Україні Янукович для нього і Росії вигідніший, ніж Юлія Тимошенко.

Але ж Віктор Ющенко каже, що то обидва російські проекти. Колись навіть ужив фразу «два чоботи пара».

Таке порівняння було і є вигідне Партії регіонів. Насправді виявилося, ті чоботи – зовсім не пара. У партії Ю.Тимошенко є українські письменники та інші патріотично налаштовані депутати, які мають позитивний вплив на курс цієї політичної сили, чого не скажеш про Партію регіонів і її антиукраїнських колісниченків, левченків, болдирєвих, костусєвих та інших.

Валерій:

По-перше, уряд Юлії Тимошенко видавав постанови про розвиток українського козацтва, захист української мови, а нова влада, напаки, не тільки відмінила ці постанови, а й завела обмеження для української мови. По-друге, зверніть увагу на те, як під час виборів Президента пропагандистська машина Росії та  проросійська 5 колона в Україні масово накинулися саме на Юлію Тимошенко, а не на Віктора Януковича. І цього не може не знати Віктор Ющенко, який зі своєю новою сім’єю раніше сам потерпав од цих атак.

М.Азаров казав, начебто зі слів Путіна знає, що Юлія Тимошенко теж обіцяла пролонгувати угоду щодо перебування російського Чорноморського флоту в Україні.

Сергій:

Припускаю: затиснута умовами з вини того ж Ющенка, Тимошенко, може, щось і пообіцяла Путіну, але навряд чи вона виконала б ту обіцянку, а якщо і виконала б, то хіба на 25 років?.. Ми переконалися, що надійнішим у цьому плані для Москви був більш залежний від неї Янукович. І зрада Путіна якраз виявилася у тім, що він переповів це Азарову. Чи ви хочете сказати, що це був тільки якийсь рефлекс, неприпустимий для чоловіка вчинок?.. Та найбільше характеризує Путіна як зрадника Юлії Тимошенко і прихильника теперішньої влади позиція Росії в Стокгольмському арбітражному суді, що завдало великої матеріальної шкоди Україні. Або ще – «из праха восставшая» вимога Міноборони Росії до України повернути борг ЄЕСУ.

Юлію Тимошенко часто критикують за те, що вона ствердно хихикнула на шпильку Путіна супроти Президента Віктора Ющенка. Погодьтеся, це була недоречна солідарність із Путіним, хоч і миттєва.

Це була не мить солідарності з Путіним, а мить презирства до Ющенка, який до того завдав їй багато підступних ударів. Але погоджуємося: керівникові такого рангу треба бути витриманішим, особливо перед об’єктивами.

ВО «Батьківщина» – лівоцентристська партія. Протягом усієї своєї діяльності вона провадила виражену соціально спрямовану політику, прийнятну для різних регіонів України. Скажімо, виступала за повернення державі багатьох несправедливо приватизованих підприємств. То чому українські комуністи підтримували не її, а Партію регіонів?

Валерій:

Дозвольте відповісти сміхом. Це вже не потребує коментарів. Як ідеологічна та політична сила, КПУ  давно збанкрутувала, тож її верхівці нічого не лишилося, як пристати на вигідні для себе умови.

І давайте доведемо до кінця питання про Юлію Тимошенко. Ви вірите, що вона колись давала хабаря російським генералам?

Давала чи ні – не знаємо. Але цю справу давно закрито, і сьогодні нема причин для її реанімування.

Відомо, не помиляється той, хто не працює. Ви готові простити Юлії Тимошенко її помилки?

Обидва:

Так.

 

Розмову вів Олекса Палійчук.