ЛІВА ІДЕЯ: МИНУЛЕ І МАЙБУТНЄ | Друк |  e-mail

    Хто така сьогодні КПУ? Яка її практична користь для нашого народу?.. З одного боку, українські комуністи - це особливий продукт селекції, наче навмисне виведена порода псів, запрограмована служити не рідній Вітчизні, а Москві. З другого боку, це компашка, яка добре влаштувалася в сучасному політичному житті, паразитуючи на популістських гаслах, які ще подобаються нашому совку. Ця камарилья зовсім забула про своє соціальне призначення боротися з експропріаторами і пішла на матеріально вигідну для себе співпрацю з мафіозно-олігархічною ПР, тобто сьогодні це лжекомуністи. Назвіть мені хоч одного комуніста з Верховної Ради, який в часи панування Януковича потерпів за свою принципову позицію?.. Навпаки, своєю участю в коаліції з ПР так звані комуністи давали змогу олігархам ухвалювати потрібні їм закони, за що отримували «хлібні» посади, привілеї, інші вигоди.
    Думка про те, що забороняти КПУ не варто, бо, мовляв, заборона може викликати зворотну реакцію за принципом «заборонений плід солодший», не продуктивна. Комуністична ідея у своєму попередньому вигляді та змісті вже не перспективна, оскільки широкий доступ до інформації дозволяє молодому поколінню повною мірою дізнатися про жахливі злочини комуністичного режиму: про тюрми, Голодомор, ГУЛАГ. У СРСР тоді загинули 20 мільйонів чоловік, в інших країнах світу – 74, 35 мільйона (Резолюція ПАРЄ про злочини комунізму та необхідність їхнього засудження). Завдання нинішньої влади: допомогти в поширенні цієї та іншої викривальної інформації серед населення.
    Одначе ліва ідея в суспільстві потрібна, ліва ідея просто необхідна. Передусім для загального балансу, для гармонійного розвитку, як противага егоїстично-приватному капіталу. Це має бути зовсім інша, досі не скомпрометована сила, що виникне і діятиме на гуманістичних засадах та захищатиме інтереси всього народу. І що скоріше країна очиститься від його фальшивих захисників, то швидше зародяться справжні захисники, готові самовіддано боротися за соціальну справедливість.
    Як зароджується таке політичне життя у світі і не десь далеко в часі, а вже сьогодні, я спробував описати у повісті «Зенон Гребенюк II», написаній та опублікованій ще за режиму Януковича на сайті «Аргонавти Всесвіту».

    Олекса Палійчук.