ІЛЮЗОРНІ СПОДІВАННЯ | Друк |  e-mail

    Для України настає справжній момент істини, хоч усе почалося досить банально. Вірні традиції, члени команди боса безвідмовно, на всі заставки пропагують його рішення як єдино правильне. А що ближче до істини? Схоже, великому завойовникові з сусідньої держави довелося трохи побувати в ролі миротворця. І лише для того, аби зупинити санкції Заходу, що той готовий радо зробити за першої-ліпшої нагоди.
   Втішаєтеся, панове, тим, ніби в якомусь майбутньому спокусите проблемний регіон-відламок ліпшим життям, так само ще збираєтеся повертати Крим?.. Як би не так! На Сході національно-визвольною боротьбою навіть не пахне, хоч і вона не завжди забезпечить перемогу, останній приклад – відчайдушна Ічкерія. Кажете, проведемо надійний кордон з Росією?.. Та будь-який «шедевр Манергейма» легко долається зустрічними ударами з обох боків. Будете заперечувати?.. Що нам доручать, так це багатозатратну відбудову господарства на зруйнованій території. Це у мене викликає асоціації з правлінням Леоніда Кравчука, який виділив чималі кошти на утримання Чорноморського флоту, але нічого не пообіцяв особисто Касатонову, тож самі знаєте, чим скінчилося.
    Насправді, якщо керівників поліції, служби безпеки, прокурорів, ще, може, й армії призначатиме не Київ, то про цілісність нашої території можна буде розповідати лише анекдоти, що десь у вузькому колі, мабуть, і робитиме Путін. Побудована на татаро-монгольських державотворчих традиціях, Росія не випускає свої кігті з тіла жертви. Виняток – дуже великі потрясіння її власного тіла. Такий її менталітет, культура.
    І як можна було так беззастережно довіряти противникові, якщо він не тільки не склав зброї, а й не видав для правосуддя убивць та катів?.. От як ви, пане президенте, подивитеся у вічі тій українці, яку били під стовпом ганьби, або як змиритеся зі спогадами про закатованих ваших співвітчизників – палених живцем, з розпоротими животами, утоплених?.. Поразки партій та лідерів часто починалися з моральної поразки. Сподіваєтеся, що переграєте аналітиків із ФСБ?.. Ілюзорні сподівання. Цього ми ще не скоро навчимося! Наразі не вміємо добирати відповідальні кадри для держави. Тільки й того, що дасте «регіоналам» чудовий привід хвалитися: а ми ж казали, що треба домовлятися! Може, це їм ще й підніме рейтинг.

    Олекса Палійчук.