ПРАВИЛО БУМЕРАНГА | Друк |  e-mail

   Бувають же ситуації, коли задум поглузувати над кимось повертається супроти самого його автора. Такий висновок можна зробити після перегляду пародії «Самый умный» у виконанні студії «Квартал–95». Примітивна постановка, банальні прийоми, відсутність творчих знахідок,  доведена до абсурду лжа – ось ті мінусові компоненти, що спричинилися до нашої оцінки.
    Сама ідея вивести на один рівень Віктора Януковича з Віталієм Кличком жодним чином не може бути правдоподібною. І тут за аргументами не треба далеко ходити. У свідомості українців, і не лише їх, чітко зафіксувалася та велика прірва, що пролягла між названими особами. Коли, по шию обплутаний компроматами, Віктор Янукович міцно сидів у кишені Путіна і слухняно відмовився від європейського напряму України, Віталій Кличко чітко заявив свою позицію та безпосередню участь у подіях Майдану-2, що повстав саме за європейський вибір.
    На багатьох рингах світу Віталій Кличко особисто прославляв Україну, завдяки чому про неї довідалися навіть у країнах, де про таку державу мало чули або не знали зовсім. Яке тут може бути порівняння з тим жалюгідним Януковичем, якого і сьогодні використовує у своїх інтересах наш ворог?!
    Коли під українським прапором б’ються Клички, ми, українці, тримаємо кулаки за їхню перемогу, бо добре знаємо: вони захищають честь нашої Батьківщини, знаємо, що це і наша перемога. Який тут Янукович може видряпатися на цей рівень?!
    На кожного з нас накладає виразну печать наша професія, тож нема нічого осудного в тім, що у людей різні, тобто спеціалізовані знання, досвід, навички. Зрештою, навіть у великих країнах на найвищу посаду може бути обраний цілком пересічний громадянин, скажімо, президент США Рональд Рейган не був юристом чи економістом, а лише актором. Також додамо: це досить природне явище, коли багатомовна людина іноді помиляється у словосполученнях. Не треба робити з такого випадку сенсацію і «шкандаль», хіба лише для того, щоб зайвий раз нагадати про себе в ефірі.
    Енергійні брати Клички докладають чимало зусиль і власних коштів у розвиток вітчизняного боксу, відомий їхній внесок в інші благочинні проекти. Як бачимо, українці мають усі підстави пишатися своїми відомими на весь світ земляками.
    Названу постановку мій знайомий назвав «туполобою», ще один – «дешевим зубоскальством», і, виходить, недарма. Ось вам те правило бумеранга.

    Олекса Палійчук.