НАШІ ГЕРОЇ | Друк |  e-mail(Витяги з Вікіпедії)


• Семен Семенченко (К.Грішин) народився у Севастополі 1974 року. Росіянин, дружина українка. Добровольцем пішов захищати Україну, залишивши вдома трьох малих дітей. У квітні 2014 року сформував й очолив для боротьби з донецькими бойовиками загін під назвою «Донбас». Дніпропетровська облдержадміністрація підтримала його, коли той звернувся по допомогу. «Семен прийшов до нас з вулиці, сказав: „Здрасьте“, і ми його підтримали», — розповідає Борис Філатов. — Пам'ятаю, коли у нього було всього 60 чоловік — роздягнених, роззутих, неозброєних, а першу зброю він добував нічними вилазками на блокпости».
Загін швидко розрісся, й Семен увійшов в історію АТО як командир 2-го спецбатальйону 1-ї бригади оперативного призначення нацгвардії України. Під час зачистки Іловайська був поранений трьома осколками і прооперований в Дніпропетровську.
• 30 січня Семен Семенченко разом із частиною батальйону «Донбас» згідно з наказом прибув на позиції ВСУ до Вуглегірська-Дебальцеве для виконання бойових завдань[163][164].
• 31 січня 2015 р. в ході операції зі звільнення Вуглегірська і деблокування батальйону «Світязь» Семенченко отримав серйозну контузію, переломи ребер, було пробито легеню… Відправили до лікарні ім. Мечникова.[165][166].
• У своїх публічних заявах Семен Семенченко неодноразово критикував представників виконавчої влади у сфері оборони держави, виступав за відставку ген.прокурора, досі наполягає на розслідуванні та покаранні винуватців Іловайського і Дебальцевського «котлів». З моменту його появи на публіці без балаклави у ЗМІ почали з'являтись непідтверджені критичні статті, які використовувалися з метою тиску на нього як на одного з лідерів добровольчого руху. Через те високі чини організовують йому всілякі прикрощі. Про таких віднайдених критиків «один із бійців, який і нині служить у «Донбасі», розповідає: «Ви знаєте, я не бачив більшість з цих людей ні в одному бою. Я можу сказати, що це чистої води провокатори. У них нічого, напевно, в житті не вийшло, і вони через цю жовч, яка накопичилася, зляться, не знаю на кого зляться, але їх не було ніде».
• 14 січня 2015 р. після звільнення з полону відбулася прес-конференція з 5-ма бійцями батальйону Донбас у «Майдан Прес Центрі». На ній було спростовано неправдиву інформацію про Семенченка, надану на конференції у вересні. Також бійці відзначили, що проти батальйону ведеться серйозна інформаційна війна, як і проти всього добровольчого руху[193].
• Радник голови МВС України Арсена Авакова Антон Геращенко повідомив, що проти командира добровольчого батальйону «Донбас» Семена Семенченка йде цілеспрямована хвиля брехливої інформації[188].
• 29 серпня 2014 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив: «Прекратите шельмовать патриота, искать компромат и размещать гадости на раненного в бою воина. Его поступки говорят больше слов и стоят тысячи предложений десятка диванных теоретиков».[197]
• 19 серпня 2014 року, після боїв за Іловайськ Президент України Петро Порошенко відзначив: «Щойно говорив з Семеном Семенченком. Його мужність, командирська витримка і сила духу – приклад для всіх. Пройшло лише кілька годин після операції, а він вже говорить про те, що готовий боронити Україну від ворогів! Пишаюсь Семеном та хлопцями з його батальйону «Донбас», вони справжні герої! Слава Україні!»[71]
• 15 вересня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і таким, що підлягає скасуванню, наказ колишнього виконуючого обов'язки командувача Національною гвардією Миколи Балана про позбавлення Семена Семенченка військового звання «майор запасу»[203].
21 серпня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка капітан резерву[72] Семен Семенченко «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку та доблесну службу в Національній гвардії України» був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ст.[73][74]. Він був відзначений за бойові заслуги при визволенні Артемівська, Попасної та Лисичанська. 1 вересня 2014 року орден вручив разом із табельною вогнепальною зброєю — пістолетом «Макарова» — голова СБУ.[75][76].
Семенченко був також нагороджений іменною табельною зброєю з правом довічного носіння — пістолетом Форт-17 вітчизняного виробництва [77]. Під час офіційної церемонії нагородження в обласній лікарні ім. Мечникова Дніпропетровська, в якiй взяв участь чинний прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, Семенченко вперше публічно зняв балаклаву.[78][79]
22 липня 2015 року, в першу річницю визволення міста Попасна від терористів, районна адміністрація Луганської області вручила Семену Семенченку медаль «За заслуги перед Попаснянським районом».[80][81]
Семен Семенченко є членом групи з міжпарламентських зв'язків. Відвідував США, де провадив ділові зустрічі з метою зміцнення нашої обороноздатності.