НОВИЙ ПІАР МУРАЄВА | Друк |  e-mail

Шоу (англ. show) – вистава розважально-естрадного жанру.

    Як ми переконалися, нардеп Є.Мураєв просто винахідливий у використанні популярних політиків, політтехнологів та інших відомих персон. Тепер він захотів більшого: замінити собою всі наявні та гіпотетичні формати нашого облаштування і безпеки, тобто взяти під свій вплив внутрішню та зовнішню політичну орієнтацію українських громадян. Для цього і висунув таку спокусу, як «український формат», мовляв, треба орієнтуватися лише на себе. Але ця спокуса кардинально відрізняється від, скажімо, гасла «Свободи», яка практично його реалізовує. І хто з нас повірить, що сьогодні ми можемо захиститися від Росії без допомоги світу, особливо без США?.. Оскільки це неможливо, то висновок напрошується один: маємо перед собою черговий, цього разу зухвалий піар. А ще виникає закономірне запитання: кому, крім самого Мураєва, вигідна ця орієнтація винятково на власні сили?.. Губитися в здогадах не треба: авжеж Росії.
    Уже перший день цієї вистави промовисто показує, куди схиляють співрозмовників і телеглядачів ведучі. Їхні навідні запитання і підтакування підштовхують до заперечення нашої соборної держави, її найважливіших принципів і, майже за Д.Табачником, до негативного вирізнення Західної України. Свою ложку дьогтю тут підніс В.Литвин; Є.Червоненко, відомо, крім одних мінусів, нічого Мураєву не додасть. Найбільш корисним для України в першій частині вистави було, на нашу думку, слово Віктора Ющенка.
    У другій частині шоу, вважаю, найбільший успіх мав Міхеїл Саакашвілі. Про різне тлумачення опозиції слушно зауважив представник «Батьківщини». Ну, і на предмет мови вистави. Коли самі оголосили, що українців маємо понад 75 відсотків, то віддайте їм належну шану з боку ведучих, а то лише зайвий раз підкреслили, що Ньюзван – чужий для України телеканал. І, наче на підтвердження цього висновку, одразу після шоу почалася тривала словесна діарея ведучого Д.Співака, дослухати яку навряд чи комусь вистачило терпіння.

    Олекса Палійчук.