КУПИТИ УКРАЇНУ | Друк |  e-mail

Нова влада взялася за роботу. І почалося: віце-прем’єр В.Семиноженко хоче збирати нову Переяславську раду; міністр Д.Табачник готовий ділити українців на два різні народи, щедро відпускає компліменти Сталіну і буде створювати спільний з Росією посібник з нашої історії… На телеекранах ще частіше замиготіли обличчя далеко не друзів української ідеї та мови – більших і менших левченків, хар, колісниченків… Одне слово, попливли – кудись назад, кудись на північ.

Одначе українцям іще багато чого лишається невідомим, особливо тим, хто не читає газети «Комсомольская правда в Украине» чи пропустив у ній матеріал Володимира Ворсобіна «Знаток Вассерман: России пора купить Украину». Тим часом його автор подає вельми цікаву і повчальну інформацію.

Отже, «знавець» із передач «Что? Где? Когда?» і «Своя игра» Анатолій Вассерман в офісі прокремлівського руху «Наши» прочитав студентам незвичайну лекцію. Спочатку він виголосив, що українського народу як такого не існує взагалі, оскільки (переклад – О.П.) «український народ – така ж складова частина російського, як народ курський або архангелогородський» (он які знання у чоловіка, що вчився на теплофізика!). Україну, мовляв, вигадали австрійці та поляки, аби «послабити російський народ, розколоти його і протиставити ці частини одну одній».

Авжеж, таку примітивну маячню український читач слухає не вперше, тому заглиблюватися в деталі не варто. Зрозуміло, А.Вассерман вельми хоче догодити московським господарям й отримати від цього певний зиск. Тому навмисне грає грубо, щоб його позицію помітили і найвідсталіші мракобіси. Хоч, як слушно зауважує В.Ворсобін, перед лектором сидить «майбутня політична еліта країни». І ми знизуємо плечима: теплофізик міг би підготуватися серйозніше. Не вік же улещувати владні щаблі!

Але пан Вассерман іще тільки розігрівав аудиторію. «Росії час купити Україну» – ось квінтесенція його виступу і головний витвір фантазії. Адже «російський ринок просто недостатній для нових розробок. У нас 140 мільйонів чоловік, а треба 200,– каже він.– І ми можемо розраховувати на життєздатність своєї промисловості, тільки якщо створимо єдиний економічний простір, куди увійдуть Білорусь, Казахстан, Росія та Україна. Без будь-якої з тих республік наша промисловість приречена».

І такий союз, виявляється, «можна купити». Для цього «треба провести в країнах пострадянського простору референдум про возз’єднання, авжеж, проводячи агітаційну кампанію. Зрозуміло, є чимало людей, зацікавлених у подальшій ізоляції, але, як учив Філіп Македонський, осел, навантажений золотом, бере будь-яку фортецю. Тому особливо непримиренних доведеться «внаглую» підкуповувати…». Далі: «Всередині Росії Ахметов і Дерипаска знайдуть спосіб домовитися, так само як Дерипаска зміг домовитися з багатьма всередині Росії».

Вассерман також знає, що, «в найближчому майбутньому ми не зможемо платити місцевим політикантропам більше грошей, ніж платять американці. Через те доведеться звертатися не до політиків, а до народу. Доведеться промивати мізки, які вже багато літ засмічуються чортізна-чим». Як бачимо, лектор дуже турбується про майбутнє Росії, вона для нього – «наша імперія».

Про контрагітаційний захист самої України Вассерман відверто невисокої думки: «Вважаю, в російських республіках – Білорусі, Росії та Україні – пропагандистські бар’єри доволі швидко вдасться подолати. З неросійськими буде складніше, але й тут ситуація, я думаю, нормалізується».

У постскриптумі журналіст Володиимир Ворсобін повідомляє, що Анатолій Вассерман має українське громадянство. Не менш цікаво, правда?.. Ось на яких лояльних громадян розжилася наша країна!

А тепер звертаю увагу читача на вельми важливий нюанс. Про наведені рекомендації Вассермана я довідався 11 червня 2009 року і, певна річ, міг лише сказати: тіпун вам на язик, далеий пане. Ба й прочитав їх, як-то кажуть, по діагоналі: чи мало всілякого сміття виносять до берегів політичні хвилі по закордонах?! Та ось минув рік, і – теперішні українські реалії змусили мене поставитися до планів А.Вассермана та його порад щодо «політикантропів» серйозніше. Таки недарма: за нечуваного сприяння тутешньої нової влади російський капітал з особливою жадібністю накинувся на українські активи. Процес, як-то кажуть, пішов, і вельми небезпечними темпами. Тим-то я сьогодні закликаю своїх співвітчизників: «Давайте не продаватися!» Гасло: «Нас не купити!».

Олекса Палійчук.

_______________________

Опубліковано під заголовком "Давайте не продаватися!" Випуск № 28, 14 липня – 20 липня 2010 року.