РАЙДУГА | Друк |  e-mail

      Хлопчик сидiв на березi рiчки i малював райдугу. Вчора він познайомився зi справжнiм художником, який подарував йому чудеснi фарби. Ними можна малювати все на свiтi: небо i сонце, землю та рiчку, людей i тварин. Але найкраще виходила райдуга. Щоб її намалювати, треба взяти аж сiм колъорiв. Отак: провести пензликом червону дугу, пiд нею оранжеву, жовту, зелену, тодi блакитну, синю та фiалкову, i – райдуга готова.
      До хлопчика приходили друзi, i кожному він дарував свiй малюнок. Усi тiшились: яка прекрасна райдуга! Найсумнiшого звеселить. Недарма її називають ще веселкою. I сам хлопчик був щасливий, бо приємно бачити друга радiсним.
      Сонце вже звернуло за полудень – у хлопчика притомились очi, рука... I незабаром він почув шепiт:
      – Спочинь...  Спочинъ…
      То його заколисували очерети, лози i рiчка.
      – Нi, нi! – стрепенувся хлопчик.– Я повинен малювати. I малювати швидше, аби втiшити якомога бiлъше друзiв. Але як це зробити?.. – На тому він задумався, та враз пiдстрибнув i загукав: – Знаю, знаю!.. То зовсiм просто! Я її намалюю одним помахом!
      – Ой-ой! – вiд жаху пригнулися до землi очерети й лози.
      – Не поспiшай, коли малюєш, райдугу! – густими брижами взялася рiчка.
      Та хлопчик робив, що задумав. Хутко позливав у мисочку фарби з усiх семи пляшечок. Тодi взяв не пензлика, а широку щiточку, вмочив її в мисочку i – швидко провiв нею дугу по бiлому аркушу. Тiльки-но те зробив, як застиг од несподiванки: замiсть веселки до нього супилась неприємна бруднувата смуга. Не вiрячи своїм очам, він зробив те саме ще раз i ще, але райдуга не з’являлась. «Як же це так?! – мало не заплакав хлопчик.– Було стiльки гарних кольорiв, а тепер – нiчого!» I тут одразу потемнiло небо, грiзно загуркотiв грiм:
      – Що ти накоїв?! Ти змiшав... ти знищив Райдугу!!
      – Райдугу!.. Райдугу!.. – покотилося аж за обрiй.
      Хлопчик злякано зiщулився. А за мить на нього обрушилась велика злива, що промочила його до нитки i нанiвець розмила злощасного малюнка. Хлопчик тремтiв од холоду i гiрко думав: «Хотiв я зробити краще, а вийшло на гiрше. Виходить, не все можна змiшувати. I... таки правда: поспіхом нiчого не зробиш. Недарма кажуть: хто спішить, той людей смішить».
      Коли злива вщухла i небо прояснiло, хлопчик пiдтюпцем рушив додому. Вiн усе ще трусився вiд холоду i час од часу позирав на небо. Та ось пiдняв голову i зупинився. Тодi враз простяг руки догори й заусмiхався: там, у небi, всiма своїми кольорами вигравала райдуга.